Psychologické a výchovné poradenství pro rodiče a děti

Ocitli jste se v náročné životní situaci a nevíte kde hledat pomoc?
Máte partnerské či rodinné problémy, nevíte si rady s něčím při výchově svých dětí?
Máte nějaký svůj osobní problém, který by zasluhoval ošetřit?

Ptáte se:
Jak to, že je moje miminko tak často nespokojené?
Co je pro novorozence/ batole/ předškoláka nejdůležitější?
Co udělat proto, aby dítě dobře spalo/jedlo/obstálo v životě?
Je vzdorovité chování našeho dítěte normální či ne?
Jak zvládnout výchovu našeho náročného dítěte?
Nebo si jen chcete ujasnit výchovné postoje a konzultovat je s psychologem?

NABÍZÍME:
Krizovou intervenci, podpůrný rozhovor a nasměrování – v jakékoliv těžké životní situaci (osobní, rodinná, partnerská tématika)
Poradenství v oblasti vývoje dítěte a nejrůznějších výchovných otázek
Poradenství pro rodiče dětí, které mají psychický nebo zdravotní handicap
Poradenství v oblasti zralosti při nástupu do školky, školy, adaptační nesnáze
Poradenství (nejen) v přístupu alpha nursing = metodě citlivého přístupu k potřebám novorozenců a miminek

KDY: Na termínu konzultace a domluvte s konkrétní poradkyní viz kontakty níže.

KDE : Rodinné a komunitní centrum Jablíčkov, Praha 10 – Malešice

ZA KOLIK: Díky podpoře MPSV je dotovaná cena 150 Kč za hodinu.

Platíte-li poradenství převodem na účet, posílejte danou částku na účet číslo 2601073677 / 2010. Do zprávy pro příjemce napište slovo „poradenství“ a svoje jméno. Děkujeme.

PORADENSTVÍ POSKYTUJÍ:

PhDr. Petra Bílková

Dětská psycholožka se zaměřením na vývoj dětí od předškolního věku do dospělosti. Zabývá se poradenstvím pro rodiče dětí v kontextu jejich rodinné situace. Dlouhodobě pracuje s dětmi a rodinami v krizi a s pěstounskými rodinami. Věnuje se též diagnostice v oblasti školní zralosti a potíží souvisejících se školní docházkou. Těžištěm její práce je v poslední době psychoterapie dospívajících. Je absolventkou filozofické fakulty UP Olomouc se zaměřením na klinickou psychologii, dlouhodobého výcviku SUR a výcvikových technik v KBT a logoterapii. Sama je matkou tří dětí. Ráda čte, věnuje se turistice a baví ji poznávat jiné kultury a země.

Kontakt: 722 749 977

Mgr. Kateřina Bohatá

Katka je psycholožka, psychoterapeutka a krizová interventka, vedoucí Linky seniorů, krizové linky pro seniory a pečující organizace Elpida.
V Jablíčkově se zaměřuje na psychologické poradenství rodičům a rodinám s dětmi ve věku od miminka po mladší školní věk. V rámci poradenství nabízí prostor pro konzultaci jakékoliv náročné situace v rodině, nejen výchovných otázek. Rodiče často přichází také pro podporu zvládání rodičovské role či hledání možností, jak vyladit atmosféru v rodině, naučit sourozence řešit spory jinak než hádkou apod. Katka díky zázemí v krizové intervenci může pomoci v situaci, kdy rodina čelí jakékoliv závažné události, mezi něž patří například rozchod partnerů, ztráta miminka, úmrtí v rodině, či jakákoliv jiná situace, která chod rodiny významně zasáhne. Pro podporu si může přijít kterýkoliv člen rodiny.
Katka absolvovala psychoterapeutický výcvik v PCA přístupu, včetně jeho rozšíření v herní terapii s dětmi. Aktuálně se vzdělává v oblasti supervize.

Kontakt: 724 349 241

 

VAŠE REAKCE

„Dobrý den,

ráda bych Vám touto cestou poděkovala za poskytnutou konzultaci týkající se výchovy téměř čtyřletého syna. Pozorně jste nás vyslechla, jednotlivé problémy s námi rozebrala a poskytla praktický návod na řešení konkrétních situací, z Jablíčkova jsme odcházeli s pocitem, že jsme o trochu více porozuměli dětské duši a s poznáním, že nikdy není pozdě začít znova a jinak.
Komunitní centrum Jablíčkov je báječné místo pro setkávání všeho druhu a dovede také pomoci i odbornou radou, která je v některých situacích opravdu „nad zlato“.

Pěkně zdravíme a děkujeme

Pavla s rodinou“