…a samozřejmě také besedy a workshopy. Snažíme se Vám na nich zprostředkovat informace, názory, rady a tipy odborníků ze všech možných oblastí, které se týkají života rodin a výchovy dětí. Zveme lektory z řad psychologů, fyzioterapeutů, výživových specialistů, farmaceutů, homeopatů, aromaterapeutů, zdravotníků, právníků, a mnoha dalších. Ale nikdy nejsou těmi jedinými, kdo mluví. Dobře víme, jak důležitý je i prostor pro Vaše dotazy a sdílení zkušeností.

Tvořivé dílny mají v Jablíčkově dlouhou tradici. Na jaře je to hlavně dílna velikonoční, před Vánocemi adventní, zaměřená na výrobu dárků nejen pro babičky a paní učitelky ve školce. Na podzim, v den naší Drakiády pořádáme dílnu dračí, kde vyrábíme opravdové létající draky. A pak sem patří mnohem častější sobotní keramické dílničky, kam si s dětmi i bez nich můžete přijít vyrobit nějakou hliněnou krásu vlastníma rukama. Bývají tematické a tvořili jsme na nich třeba pítka pro ptáky na balkon či zahradu, svícínky a lampičky, misky, stojánky, věšáčky, anděly, kočky,… a spoustu dalších věcí.

Malé i větší, venku i uvnitř, v Malešicích i ve Strašnicích… Jablíčkovské komunitní akce si našly své stálé místo v kalendářích spousty rodin a jsme za to moc rádi. V našich prostorách pravidelně pořádáme karnevaly, mikulášské nebo třeba adventní ladění. Ven Vás rádi pozveme do různých parků či na hřiště například na Čarohraní, Letní slavnost, Pohádkový park, Drakiádu nebo Férovou snídani. A dvakrát ročně pro Vás pořádáme Bazárek dětského zboží.