Akce

2. venkovní hra

Milí přátelé,

protože situace nám stále nedovoluje setkávat se s Vámi osobně a naše podzimní venkovní hra měla u Vás úspěch, připravili jsme pro Vás a Vaše děti 2. jablíčkovskou venkovní hru. Tentokrát není nijak tematická, a tak nese prostý název, ale zase to otevírá dveře k dalším pokračováním a sami jsme zvědaví, jak dlouhá tahle číselná řada jednou bude.

Chtěli jsme dát dětem do rukou něco s čím budou moct sami pracovat. Výsledkem je pracovní sešit (ke stažení ZDE), o kterém věříme, že s Vámi za tři týdny, po které hra potrvá, projde zase celé Strašnice a Malešice a možná i ten malý kousek Vršovic. Na konci nejspíš bude počmáraný, zmuchlaný a ušmudlaný, ale moc doufáme, že Vám přinese dobrou zábavu a radost.

Pokud si budete sešit sami tisknout, postačí i černobílá tiskárna, jenom potom vezměte pastelky nebo fixy a vybarvěte barevná kolečka u některých úkolů. Barvy jsme pro jistotu vždy popsali. Jinak pro Vás budou sešity připravené i v Jablíčkově. Od úterního (23. 2.) poledne je najdete na parapetu v přízemí, uvnitř, ve společném vstupu do Jablíčkova a jídelny. Vchodové dveře jsou odemčené každý pracovní den od 8:00 do 16:30 (někdy i déle), ve čtvrtek ale zpravidla pouze do 13:00.

Mapa stanovišť je součástí pracovního sešitu, aby si děti mohly vybarvovat stanoviště, která už splnily. Otevřít si ji ale můžete také na https://mapy.cz/s/mafojutave. Stanovišť jsme pro Vás připravili celkem 30 a stejně jako minule budeme rozdávat drobné odměny. Tentokrát bude na odměnu stačit splnění úkolů alespoň z 18 stanovišť.

Vstupné dobrovolné. Pokud se nás v souvislosti se hrou rozhodnete podpořit, budeme moc rádi za libovolný finanční příspěvek. K platbě můžete využít QR kód, který najdete v pracovním sešitu a který obsahuje všechny důležité údaje.

Pevné zdraví, dobrou náladu a radost ze hry Vám přeje Váš Jablíčkov.

Císař ve světě

Kaple Rektorská, z.s. připravila spolu s námi v Jablíčkově živé setkání s cestovatelkou a grafickou designérkou Lenkou Linhartovou a její knížkou CÍSAŘ VE SVĚTĚ. Setkání naplánované na 26. října, a pak následně na 23. listopadu, jsme byli nuceni opět odsunout. Těm, co se těšili na vyprávění o tom, jak Lenka cestovala se synkem s Aspergerovým syndromem po Thajsku, chceme alespoň takto nabídnout ochutnávku formou podcastu a pozdravu od autorky. Pořad budeme „naživo“ realizovat v nejbližším možném termínu, když to protiepidemická opatření dovolí.

Tipy na vánoční tvoření

Je tady adventní čas, kdy každoročně pořádáme akci “Vánoční tvořivá dílnička”. Letos se z důvodu opatření akce bohužel nemůže uskutečnit, ale připravili jsme si pro vás na prosinec několik výtvarných tipů s tématikou Vánoc. Ke stažení ZDE

Jablíčkov na doma

Jako symbolickou náhradu zejména kombinovaných programů po dobu uzavírky a jako zpestření pro vás máme tipy na (nejen) podzimní aktivity pro děti, ke stažení ZDE

Copyright © 2016. All Rights Reserved.

Tento web využívá Cookies, je nutné Vás na toto upozornit.