Individuální kytara/ukulele

Všechny individuální lekce jsou momentálně obsazené. Zájemci pište na info@jablickov.

Lektor: Jaroslav Pechar

individuální výuka hry na kytaru nebo ukulele pro děti (od 6 let) i dospělé

Nástroj můžete mít vlastní nebo lze zapůjčit – při přihlašování prosím napište do poznámky, zda budete mít zájem o kytaru nebo ukulele.

Nelze se hlásit jednorázově, pouze na celý kurz. V případě vaší absence, kterou včas omluvíte, máte nárok na náhradu, kterou si můžete vybrat na konci pololetí.

První dvě lekce lze případně zaplatit zvlášť a až poté doplatit zbytek kurzu, abyste měli možnost si kurz vyzkoušet.

Ukulele a kytara jsou nástroje velmi podobné. Ukulele jako menší bratr kytary je na zvládnutí jednodušší, a proto ho lépe zvládnou i mladší děti, pro které je větší motivací, když samy dělají znatelné pokroky.

Vlastní výuku hry na nástroj se snažím přizpůsobovat tak, aby především děti bavila. Mým cílem je, aby děti mohly získat k hudbě pozitivní vztah, z kterého budou moci v budoucnu čerpat. Rád spojuji teorii s praxí a z teorie učím jen to, co jsou děti schopné při hře samy použít. Budeme společně hrát písničky, které děti znají a mají rády, např. písně od Svěráka a Uhlíře, Skoumala, Nohavici a další populární písničky, o které budou mít zájem. Při hře se snažím rozvíjet především přirozené vnímání rytmu a hudební sluch, který je v hudbě tím nejdůležitějším.