Historie

MATEŘSKÉ A OTCOVSKÉ CENTRUM POHODY vzniklo iniciativou několika maminek v říjnu 2001 v Malešicích. Jarmila P. a Mgr. Jana Š. jsou jedny z nich. Občanské sdružení bylo zaregistrováno 1. listopadu 2001 na Ministerstvu vnitra.

První roky se maminky s batolícími se dětmi scházely v MŠ Troilova, poté v MŠ Hřibská. Pronajaté prostory ale neumožňovaly rozvoj činnosti sdružení. A tak po odmlce a delším Jarmilině hledání byly v létě 2005 nalezeny prostory v činžovním domě a pro množství jablíček před prahem pojmenovány byly JABLÍČKOV. Celý srpen maminky, tátové a jiní příbuzní obnovovali a zkrášlovali zanedbané prostory. Rekonstruovány byly na vlastní náklady. 

Otvírali jsme 19. října 2005, to je Den Jablíčkova! Až do roku konce roku 2006 jsme měli peníze pouze na nájem a materiální potřeby. Na rok 2007 se nám však poprvé podařilo získat dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí, takže jsme konečně mohli zaplatit dobrou práci lektorek a lektorů. 

V roce 2012 se novou ředitelkou Jablíčkova stala Mgr. Kateřina Bohatá, po pěti letech, v roce 2017 ji vystřídala stávající ředitelka Lenka Vokatá. Během let se nabídka služeb Jablíčkova neustále rozšiřovala - nyní nabízíme desítky dopoledních i odpoledních programů pro rodiče s dětmi, samotné děti i dospělé, také širokou škálu poradenství, provozujeme Školičku a pořádáme celou řadu jednorázových akcí (Martinská, Karneval, Čarohraní, Drakiáda a podobně). V lednu 2018 se Jablíčkov přestěhoval do nových prostor v Bytovém domě Malešice.

Tento web využívá Cookies, je nutné Vás na toto upozornit.